Korty

Squash w Hasta La Vista Zielona Góra – 6 kortów CourtTech

Obiekt posiada 6 kortów firmy CourtTech, posiadających certyfikaty Światowej Federacji Squasha. Korty tej firmy wyróżniają się najwyższą jakością na świecie! Ściany nie wykazują żadnych śladów połączeń płyt. Ich powierzchnia jest jednorodna i doskonale równa.

W ścianach kortów zamieszczony jest ogniowo wysuszony piasek. Zapewnia on bardzo niską akustykę uderzeń i równomierność odbić piłki, co gwarantuje komfort i jakość gry. Specjalne, antypoślizgowe podłogi firmy Junkers wykonane są z litego buku i cieszą się najwyższym uznaniem wśród koneserów squasha na świecie. Najważniejszą ich cechą jest elastyczność (zdolność do uginania się o kilkanaście milimetrów pod ciężarem gracza), co bardzo skutecznie zmniejsza obciążenia na stawy (skokowy i kolanowy) chroniąc przed kontuzjami.
Obiekt cechuje, skrupulatnie przemyślane dla hal sportowych, warunki termo - aero – regulacyjne. Występuje pełna automatyka obiektu, która na podstawie odczytów czujników zawartości CO2, wilgotności powietrza i temperatury, zasysa świeże powietrze, utrzymuje stałą temperaturę i wilgotność. Każdy z kortów w ciągu godziny, ma zapewnioną czterokrotną wymianę powietrza, co spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi dla obiektów sportowych.