Zasady

Gra odbywa się na korcie o wymiarach 9,75 m. na 6,4 m., który jest zamkniętym pomieszczeniem ze wszystkich czterech stron. Z tyłu najczęściej występuje przezroczysta szyba aby sędzia oraz obserwatorzy widzieli co dzieje się w środku. Gra polega na naprzemiennym odbijaniu z przeciwnikiem piłeczki rakietami. Po każdym zagraniu piłka musi trafić na ścianę przednią –  czołową. Następnie odbija przeciwnik. Piłka po zagraniu i odbiciu od ściany przedniej może maksymalnie raz odbić się od podłogi i dowolną ilość razy od ścian bocznych i tylnej szyby. Piłkę można również zagrywać z powietrza (volley) – czyli zanim odbije się od podłogi. Punkt zdobywa się gdy przeciwnik zagra aut lub piłka skozłuje dwukrotnie przed jego uderzeniem.
Ponieważ zawodnicy poruszają się na tej samej powierzchni może wystąpić wzajemne przeszkadzanie. Zawsze należy umożliwić przeciwnikowi swobodne:
– dobiegnięcie  do piłki,
– wykonanie naturalnego zamachu i wymachu,
– zagranie piłki w dowolną część przedniej ściany.
Jeżeli któryś z tych warunków jest niespełniony, piłkę albo powtarza się (LET), albo przyznaje się punkt zawodnikowi, któremu przeszkadzano (STROKE).

Oficjalne przepisy gry w squasha dostępne są tutaj

 

imp_2014-455